محرم و مسلمانی ما

هیچگاه مداحی و مداحان را دوست نداشته‌ام.

بیشتر روزهای سال، بیشتر رانندگان خودروهای جابجایی مسافر، همسفران را مهمان ترانه‌های مبتذل (امثال سوسن خانم و ...) می‌کنند و این روزها مهمان اصواتی بلند و گوشخراش و الفاظی بی‌معنا و از آن مبتذل‌تر!

می‌توان گفت که بیشترِ این مداحی‌ها همان حسی را در نهاد این مردم ارضا می‌‌کند که آن ترانه‌ها!

 

در سطح شهر هم، همین بساط پهن است. هر گوشه‌ای، نمادی و عَلَمی و هیأتی و صدای بلند ضبط صوت مداحی‌های نابهنجار و عده‌ای جوان و نوجوان که در آن، با نیت‌های مختلف (خیر و شر) فعالیت می‌کنند.

 

من فکر می‌کنم این اوضاع، بیشتر مایه شرمساری دین و مسلمانان است.

 

گر مسلمانی از این است که حافظ دارد

وای اگراز پس امروز بود فردایی.

/ 9 نظر / 32 بازدید
حسین

جانا سخن از زبان ما میگویی!

ميثم

دقيقاً برايشان هيچ فرقي نميکند که جاز گوش دهند يا نوحه! مهم ريتم تند آهنگ و صداي گوشخراش است! جداً مظلوم حسين که گير مسلماني چون ما افتاده!

رضا

سلام.چه بگویم که حرف شما حق است.وای بر ما و مسلمانی ما!اف بر ما که هر روز ادعای حسینی بودن داریم و هر روز دل آقایمان را می شکنیم و سرش را می بریم و خود خبر نداریم

اويس

محمد جان در گاهك به وبلاگت لينك دادم كه در دوستي‌مان ديگر جاي حرفي باقي نماند. ؛)

افشین

تشابه دو حس رو خوب اومدین! هر دو یک خاستگاه دارن و از یک جنس هستن :)

مريم

آري!حسين هنوز مظلوم است.

هادی

لایک!

راه میانبر

راستش محمدجان من از مداح های صدا خراش دار مد روز شده ، خیلی بدم میاد. در اقوام ما یکی دو مداح دلسوخته ی درست و حسابی بودند که من خیلی دوستشون داشتم. نه صداشون رو خراش دار می کردند، نه از این سوزهای الکی به صدا میدادند، نه اهل گذاشتن صفت "حاج" پشت اسمشون بودند، صفایی داشتند ... من هنوز اون مداح های راستین عاشق حسین رو می پسندم، ولی این "شومن" ها رو نه.